5 knih, které si musíte přečíst před cestou do Maine, USA

Published: 2019-08-02
 
5 knih, které si musíte přečíst před cestou do Maine

Stát Maine na severovýchodě Spojených států je ideální kombinací staré americké kultury a přírodních krás. Od horských vrcholů až po malé rybářské vesnice, celá jeho historie a krajina daly v průběhu let vzniknout mnoha literárním dílům. Máte-li zájem o návštěvu tohoto státu, popřemýšlejte o tom, zda by nebylo dobré se ponořit do historie nebo románu, který se tu odehrává, abyste si mohli toto jedinečné místo dokonale vychutnat. Odehrává se tu vše od poezie až po povídky a dětské knihy, romány i odborné publikace.

Ztracen na hoře v Maine - Donn Fendler

Většina obyvatel Maine (a opravdu mnoho lidí určitého věku napříč národem) zná příběh Donna Fendlera. Ve věku 12 let v roce 1939 se ztratil své rodině a devět dní přežíval sám v lesích Maine. I když ho stovky dobrovolníků nedokázaly najít, podařilo se tomuto skautovi najít cestu po telefonních drátech. Až do své smrti vyprávěl svůj příběh školákům napříč státem. Kniha je úplným popisem jeho otřesného zážitku a svědectví o jeho vytrvalosti.

Pravidla moštárny - John Irving

Na práci Johna Irvinga jste už nejspíš narazili, ať už prostřednictvím jeho knih nebo filmových adaptací. Děj mnoha děl tohoto rodáka z Nové Anglie se odehrává ve zdejších vesničkách. Pravidla Moštárny se odehrávají ve smyšleném pobřežním městě Maine. Ačkoli příběh sám je fikce, celkové téma představuje důležité období v historii Maine.

Mainské lesy - Henry David Thoreau

Henry David Thoreau je asi nejznámější díky svému románu Walden aneb život v lesích, ačkoli i jeho spisy z cest do lesů Maine jistě si zaslouží pozornost. Jeho láska k přírodě a minimalistický život je cítit z každé stránky. Pokud se zajímáte o jeho transcendentalismus, prostý život nebo občanská neposlušnost, tuto knihu rozhodně doporučujeme.

Carrie - Stephen King

Téměř každý slavný román Stephena Kinga vás zavede na některé místo v Maine. Carrie je pravděpodobně jeho nejznámější román, ačkoli Řbitov zvířátek, Prokletí Salemu, Cujo a To jsou další uchazeči o toto místo. Malá a tichá mainská města vytvářejí perfektní kulisu pro hrůzu a napětí jeho děl. Autor, který se dám narodil v Portlandu v Maine, k tomuto státu jistě přilákal trochu větší pozornost. Jen se ujistěte, že žádnou z jeho knih nebudete číst před spaním!

Vybrané básně - Henry Wadsworth Longfellow

Další portlandský rodák, Henry Wadsworth Longfellow, je jedním z nejslavnějších amerických básníků 19. století. Je nejznámější díky knihám Paul Revere's Ride a Píseň o Hiawathovi, jeho sebrané básně ukazují sílu amerického ducha. Byl jedním z členů literární skupiny Fireside Poems z Nové Anglie a byl velmi oblíben v USA i v Evropě. Ačkoliv jeho popularita po jeho smrti poněkud vybledla, většina amerických školáků se s ním při výuce nějakým způsobem setkala.

 

Tags:


Přečtěte si více a požádejte o ESTA dnes. Klikněte zde.