5 nejlepších plážových měst ve Spojených státech (USA)

Published: 2019-07-31
 
5 nejlepších plážových měst v USA

S více než 95 000 kilometry pobřeží mají Spojené státy celou řadu pláží a těch nejlepších plážových měst na světě. Navíc každý stát, město a místo v Americe má svůj vlastní charakter a kouzlo, takže je na vás, abyste prozkoumali celou zemi a našli své oblíbené. Abychom to zúžili, důkladně jsme prozkoumali nejlepší plážová města v USA, abychom vám poskytli několik nápadů, kde začít. Od viktoriánských přímořských letovisek a divokých koní až po ulice lemované galeriemi a dlouhé písčité pláže, americká plážová města nabízejí něco pro každého!

1. Chincoteague

Pokud hledáte divokou, ostrovní pláž na atlantickém pobřeží, pak hledáte Chincoteague ve Virginii. Když opustíte pevninu, budete žít několik dní ve vzdálené blaženosti, trávit čas odpočinkem na bílém písku a pozorovat volně žijící poníky. Chincoteague je malebné, tiché a nedotčené a nenajdete zde písečné duny lemované plážovými bary a kavárnami. Místo toho si sbalte věci na piknik nebo si půjčte kajak a vydejte se na den plný svobody a zábavy. Až budete připraveni vrátit se k civilizaci, užijte si vynikající mořské restaurace ve městě, které podávají lahodné místní kraby a škeble!

2. Cape May

Pobřežní město Cape May v New Jersey bylo založeno v roce 1790 a je považováno za jedno z nejstarších přímořských letovisek v zemi. Cape May je se svými velkolepými viktoriánskými domy, restauracemi, zajímavými muzei a festivaly a obrovským množstvím zlatavého písku dokonalým plážovým městem. Celé město vyzařuje romantické kouzlo s butiky B & B a koňskými povozy klusajícími ulicemi. Je to ideální místo pro společnou dovolenou pro páry, což vám umožní odpočinout si a vrátit se do oněch starých dobrých časů, kdy věci byly o něco jednodušší.

3. Key West

Jedno z nejznámějších plážových měst v zemi, letovisko Key West na Floridě, je oblíbené mezi místními i turisty, kteří se sem jen hrnou, aby nasákli slunce, relaxovali pod palmami, zaplavali si v krystalických vodách a potkávali se v místních živých uličkách. V barevných budovách najdete skvělé bary a úžasné restaurace s mořskými plody, které nabízejí završení vašeho dokonalého dne v ráji. Key West je velkolepý nejen jako cíl, ale cesta tam je také neuvěřitelná, vede podél malebných zátok a pláží a po nádherných mostech!

4. Long Beach

Jak už název napovídá, Long Beach ve Washingtonu nabízí rozlehlé pobřeží, které má neuvěřitelných 45 kilometrů! Tento členitý poloostrov dokonale kombinuje tradiční kýčovitost plážového města (autodromy, cukrová vata a kolotoče) a rychle se rozvíjející restaurační a barovou scénu, která osloví ty, kteří mají náročnější chutě. Okolí města je vhodné pro rodiny s dětmi, ale pokud chcete ode všeho utéct, vezměte zásoby a vydejte se mimo vyšlapané cesty, abyste našli odlehlé místo. Pokud navštívíte Long Beach v srpnu, podívejte se na každoroční Washington State International Kite Festival, obrovskou událost a hromadné pouštění draků, což je zábava pro celou rodinu.

5. Carmel-by-the-Sea

V neposlední řadě je to kalifornské Carmel-by-the-Sea. Toto plážové městečko je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spojit pláže a kulturu díky ohromujícímu pobřeží a celé řadě galerií, které lemují ulice tohoto malebného plážového města. I když jsou zdejší drsné vody vhodnější pro surfaře než pro plavce, skalnaté výběžky a břehy lemované cypřiši vytvářejí epickou scenérii, stejně jako nádherné západy slunce, které jsou každý večer vyhledávanou podívanou.

 

Tags:


Přečtěte si více a požádejte o ESTA dnes. Klikněte zde.