9 nejlepších snowboardových míst v Americe

Published: 2019-08-01
 
9 nejlepších míst na snowboarding v Americe

Spojené státy jsou domovem některých z nejlepších zimních divů světa, které dávají Alpám na frak! Díky všem střediskům pro rodiny s dětmi má Amerika stovky lyžařských a snowboardových sjezdovek na to, aby vás bavila po celou sezónu. Obrazově dokonalá krajina, noční život a sněhová nadílka napříč státy dělají z Ameriky jedno z nejlepších míst, kde si můžete v zimních měsících vychutnat snowboarding. Pokud si nejste jisti, které středisko si vybrat, přečtěte si náš přehled těch nejlepších míst pro snowboarding v Americe, abyste mohli začít plánovat svůj výlet.

1.    Steamboat Resort, Steamboat Springs, CO

Proslulé zimní letovisko Steamboat Springs je známé a milované pro svůj lehký, nadýchaný sníh (známý jako šampaňský sníh) a malebné sjezdovky. Morningside nabízí jedny z nejlepších lyžařských a snowboardových tras, nebo můžete vyrazit na trasy, které jsou populární mezi zkušenými jezdci. Začátečníci by měli začít u sedačkové lanovky Christie Peak Express pro jemný úvod do snowboardingu.

2.    Beaver Creek Mountain Resort, Avon, CO

Beaver Creek nabízí skvělý snowboarding pro ty, kteří mají rádi luxus, jako jsou jedinečné hotely, elegantní noční život a dokonalá péče o svahy (plus sušenky zdarma!). Středisko také nabízí prvotřídní lyžařské školy, které vás naučí lyžovat a ezdit na snowboardu na těchto vynikajících sjezdovkách. To však neznamená, že tyto svahy nejsou vhodné pro profesionály! Se spoustou míst por freeride a zábavných sjezdovek a parků si každý může užít posle svého gusta.

3.    Mammoth Mountain, Mammoth Lakes, CA

Jedním z nejlepších zimních letovisek je Mammoth Mountain v Mammoth Lakes. Tato snová destinace se může pochlubit až 300 dny slunečního svitu ročně, takže jasné dny na svazích máte téměř zaručené. Areál nabízí 3 500 akrů snowboardového terénu, stejně jako oceněné parky a sjezdovky, takže vás bude bavit dlouho. Navíc je vrchol 3 400 metrů nad mořem a sezóna tu trvá až do července, takže nemáte žádnou výmluvu, proč se sem nepodívat!

4.    Jackson Hole, Jackson, WY

Jackson Hole ve Wyomingu nabízí jedny z nejlepších zážitků pro zkušené jezdce díky svým mega strmým svahům a šílenému adrenalinovému terénu mimo sjezdovku! Středisko je domovem Corbet´s Couloiru, nejstrmější sjezdovky v Americe, což je výzva jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty. Přestože Jackson Hole nabízí několik dobrých míst, kde se naučit jezdit na snowboardu, je vhodnější pro ty, kteří mají už nějakou praxi.

5.    Mt. Bachelor, OR

Mount Bachelor je nejlepší snowboardingovou destinací pro jezdce všech věkových kategorií a úrovní díky úžasné škále sjezdovek, slušným cenám a relativně klidným sjezdovkám. Mt. Bachelor sice není nejstrmějším lyžařským resortem v zemi, ale to rozhodně vyrovnává svou krásou! Středisko je obklopeno dech beroucím národním parkem Deschutes National Forest a stromy lemovaná jízda je jednou z nejlepších, které zažijete.

6.    Vail, CO

Snad jeden z nejznámějších zimních zázraků USA, Vail, Colorado, je tím nejlepším místem pro lyžaře i snowboardisty, stejně jako pro ty, kteří si prostě chtějí užít horský vzduch. Nejenom, že jsou zdejší sjezdovky velkolepé, ale snowboardingové parky z Vail činí to nejlepší pro freestylery. Myslím, že to je důvod, proč se sem každoročně sjíždějí profesionálové na Burton US Open Snowboarding Championships!

7.    Whiteface Mountain, NY

Na druhé straně země leží Whiteface Mountain, letovisko, které dvakrát hostilo zimní olympijské hry. Daleko od shonu velkoměst, Whiteface je nedotčený resort se vším od pozvolných svahů po epické strmé sjezdovky, aby si všichni mohli užít to své. Středisko se rozkládá na ploše 35 km2 s více než 80 sjezdovkami. Whiteface Mountain leží jen pět hodin jízdy od New Yorku, takže můžete snadno zkombinovat návštěvu města a lyžování!

8.    Park City Mountain Resort, UT

Park City in Utah Park City v Utahu je považován za jedno z největších lyžařských středisek ve Spojených státech, s více než 300 stezkami, 14 snowboardovými U-rampami a osmi parky! To znamená, že všichni strávníci (zejména středně pokročilí a pokročilí jezdci) mají k dispozici skvělý terén. Skutečnost, že Park City letos spoluorganizoval Mistrovství světa ve freestyle lyžování a snowboardingu, také vypovídá o skvělé úrovni tohoto střediska.

9.    Mt. Hood Meadows, OR

Oregonské letovisko Mount Hood Meadows se rozkládá na 8 km2 a je ideální pro začátečníky i středně pokročilé. Spousta sjezdovek a tratí mimo sjezdovky je skvělých pro freeridery, zatímco lyžařské školy a malé sjezdovky umožňují začátečníkům zvládnout základy. Zkušení snowboardisté by mohli chtít zaútočit na strmé sjezdovky na Heather Canyon nebo vyzkoušet 5metrovou Superpipe Mount Hood Meadows, která se po setmění rozzáří!

 

Tags:


Přečtěte si více a požádejte o ESTA dnes. Klikněte zde.