Nejlepší filmy k vidění před návštěvou New Orleans

Published: 2019-08-19
 
Nejlepší filmy ke shlédnutí před návštěvou New Orleans

New Orleans Louisiana is one of the most talked about cities in the United States. Full of culture, color, and mystery, you may want to prepare yourself before heading to New Orleans so you can get a feel for what’s in store for you in this iconic city.

King Creole

King Creole je film odehrávající se v New Orleans a je příběhem Dannyho Fishera, studenta střední školy, kterého vyloučí poté, co udeří spolužáka, který se mu směje, protože políbil dívku (Ronnie). Danny skolnčí jako zpěvák v neworleanském nočním klubu King Creole. Jeho příběh tím však nekončí. V příběhu najdete intriky, zločin, romantiku a neočekávaný konec. Pokud hledáte příběh plný emocí a dobré hudby, zasazený do malebného prostředí francouzské čtvrti New Orleans, King Creole ve vaší filmotéce nesmí chybět.

Dvojí obvinění

Tento film z roku 1999, v němž hrají Ashley Judd a Tommy Lee Jones, je příběhem vraždy a klauzule dvojího obvinění obsažené v ústavě USA, která uvádí, že za stejný zločin nelze osobu odsoudit dvakrát. Spiknutí zahrnuje Juddina manžela, který záhadně zmizí a Judd je obviněna z jeho vraždy. Judd ale neví, co se stalo jejímu manželovi - když se probudí na lodi, manžel je pryč, ale na lodi se najde jeho krev a zbraň. Ve filmu jsou scény z mnoha míst v New Orleans, včetně hřbitova Lafayette č. 3, kde se Judd probudí v rakvi uvnitř mauzolea. Dvojí obvinění, plné intrik a akcí, spolu s přesvědčivým příběhem, bude dalším skvostem vaší filmové sbírky.

Interview s upírem

V tomto filmu z roku 1994 nominovaném na Oscara ztvárnili hlavní role Brad Pitt a Tom Cruise. Jedná se o epický upírský příběh, ve kterém je Louis de Pointe du Lac, kterého hraje Pitt, natolik rozrušený smrtí svého bratra, že se snaží najít způsoby, jak ukončit svůj život. Pitt se stává upírem v rukou zlého Lestata de Lioncourta, kterého hraje Cruise. Po 200 letech nesmrtelnosti De Pointe du Lac (Pitt) vypráví mladému reportérovi ze San Francisca svůj příběh osamělosti, hladu, lásky a zrady. Sdílí své zklamání z nesmrtelnosti a z bolesti a utrpení, které z toho plyne. Mladý reportér je nadšený Pittovým příběhem a rozhodne se, že by se sám chtěl stát nesmrtelným upírem. Přestože se jedná o temné drama, tento příběh přináší divákovi dobrodružství a scenérie jižního New Orleans.

Hurikán Katrina: requiem o čtyřech dějstvích

Pokud dáváte přednost dokumentům, tento vypráví o devastaci New Orleans hurikánem Katrina. Film také zkoumá roli vlády Spojených států a její reakci na ničivou katastrofu. Tento silný dokument, který natočil Spike Lee, zahrnuje výpovědi obyvatel, kteří zažili devastaci během hurikánu i jeho následky, a rozhovory s novináři, inženýry i politiky.

Policie z New Orleans

Zločin, intriky a zkorumpovaní policisté - tento film má všechno. Skvělý robustní thriller zobrazuje temnější stránku New Orleans. V hlavních rolích excelují Dennis Quaid jako policejní poručík v New Orleans a Ellen Barkin, okresní státní návladní vyslaní k vyšetřování potenciální policejní korupce, která se týká vraždy místního gangstera. Quaid má podezření, že jeho kolegové policisté jsou zapojeni do smrti gangsterů, a přestože státní návladní věří, že je Quaid jedním z kompliců, nemůže zcela potlačit své city k němu a bojuje mezi svými osobními pocity vůči Quaidovi a svou povinností dodržovat zákon. Silný příběh a vzrušující akční scény vás přikovají k obrazovkám až do samého konce

 

Tags:


Přečtěte si více a požádejte o ESTA dnes. Klikněte zde.