Nejlepší knihy před návštěvou NYC, USA

Published: 2019-08-21
 
Nejlepší knihy před návštěvou NYC

New York je jedním z nejznámějších měst ve Spojených státech a jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě. Je spousta filmů a televizních pořadů, které ukazují kouzlo New Yorku, ale jen psné příběhy o Velkém jablku vás mohou skutečně naladit na cestu.

Příběhy o New Yorku v beletrii i odborné literatuře poskytují čtenářům nahlédnutí do jedinečné historie a kultury tohoto slavného města. Řada těchto knih z prostředí New Yorku zůstává klasikou svého žánsru i po celá desetiletí poté, co byly napsány.

Snídaně u Tiffanyho - Truman Capote

Audrey Hepburn sice pomohla vyzdvihnout hrdinu tohoto klasického příběhu, ale Upper East Side v NewYorku je v centru pozornosti, pokud jde o původní román amerického autora Truman Capote.

Po přečtení knihy budete pravděpodobně chtít navštívit Tiffany a Co. na Páté Avenue nebo povečeřet v The Blue Box, abyste si vychutnali autentický moment z knihy. Capote ve svém románu zdůrazňuje bohatý životní styl této oblasti, takže ji rozhodně budete chtít také prozkoumat.

Kdo chytá v žitě - J.D. Salinger

Slavný příběh Holdena Caulfielda provede čtenáře New Yorkem z pohledu rozhněvaného teenagera. Autor J.D. Salinger, narozený na Manhattanu, směřuje hlavní postavu na mnohé z nejznámějších památek v New Yorku, včetně Grand Central Station, Central Parku a Rockefellerova centra.

Od svého prvního vydání na začátku 50. let až dodnes inspiruje kniha Kdo chytá v žitě tematické zájezdy a speciální turistické trasy. Na konci knihy budete určitě mít svůj vlastní seznam památek, které chcete v New Yorku navštívit.

Brooklyn - Colm Toibin

Další román odehrávající se v 50. Letech. Příběh je vyprávěn z pohledu Eilis Laceyové, když začíná nový život v Brooklynu v New Yorku. Kniha irského autora Colma Toibina Brooklyn sleduje vzestupy a pády irské přistěhovalkyně, která se přestěhovala do New Yorku poté, co se jí nedařilo najít si práci v Irsku.

Irská komunita je obrovskou součástí New Yorku a tento román osvětluje jeden příběh, který pomáhá dokreslitvětší obrázek. Toibin provádí čtenáře imigračním procesem Eilis a jejím novým domovem v Brooklynu, což dává nahlédnout do důležitého aspektu dějin New Yorku.

Stehlík - Donna Tarttová

Stehlík, kniha držitelky Pulitzerovy ceny za beletrii, dává čtenářům nahlédnout do moderního New Yorku prostřednictvím 13letého Theo Deckera.

Americká autorka Donna Tarttová prolíná v New Yorku střípky 21. století, což čtenářům dává pocit života na Manhattanu. V tomto příběhu se objevují známé památky, jako je Greenwich Village, Park Avenue a Metropolitní muzeum umění, které můžete během svého pobytu také navštívit.

Here Is New York - E.B. White

Ti, kteří jedou do New Yorku poprvé, i častí nnávštěvníci Velkého jablka si zamilují okouzlující osobní vzpomínku tohoto amerického autora na New York City. Tato drobná próza byla napsána v roce 1949 v hotelovém pokoji na Manhattanu. White používá humor k zachycení nostalgické podstaty města.

 

Here Is New York, inspirovaný letní procházkou po Manhattanu, je dodnes považován za jedno z nejlepších literárních děl o New York. Jistě i vy zatoužíte po teplém letním dni ve městě.

 

Tags:


Přečtěte si více a požádejte o ESTA dnes. Klikněte zde.