Návštěva Spojených států amerických

Spojené státy americké je nádherná země, která stojí za návštěvu. Je obrovská, žije zde více než 318 milionů lidí, na venkově i v hustě obydlených městech. V USA ale najdete také rozlehlé a fascinující neobydlené oblasti s volně žijícími vzácnými druhy zvířat.

USA jsou známé jako místo, kde se mísí kultury z celého světa. Masová imigrace probíhala už od 17. století a od té doby se tato země snů stala obrovsky přitažlivou turistickou destinací. Ať již toužíte po návštěvě Disney Worldu, po spatření volně žijících živočichů na Aljašce nebo v Yellowstonském národním parku, chcete-li obdivovat mrakodrapy na Manhattanu nebo v Chicagu, nebo se jen tak opalovat na slunných plážích Floridy nebo Havaje - pak neváhejte a vydejte se na cestu.

Ať už cestujete za účelem rekreace, obchodu, studia (méně než 90 dnů) nebo ze zdravotních důvodů – ujistěte se, že máte cestovní povolení ESTA před nástupem na palubu letadla nebo lodi.

 

Nejčastější otázky ohledně používání povolení ESTA

Pro jaký druh cesty se povolení ESTA používá?

Občanův zemí z Programu bezvízového styku je povoleno cestovat do Spojených států bez nutnosti získání víza a pobývat ve Spojených státech po dobu nejvýše 90 dnů za účelem turistiky nebo podnikání. Je obecně povolen průjezd přes USA do Mexika nebo Kanady. Turistické a služební cesty mohou být rozděleny do činnosti je vysvětleno níže.

Turistické aktivity:

Obchodní aktivity: